کد خبر : ۴۰۰۲۱ - چهارشنبه , ۰۳ / تیر / ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
استقبال خوب مردم از پهپادهای خانگی

صنعت ساخت پهپاد در ماه‌ های اخیر رونق چشمگیری پیدا کرده و برخی شرکت‌ها با ساخت پهپادهای ارزان قیمت مردم را به خرید این محصول تشویق کرده‌اند.

به گزارش شبکه خبری اقتصاد ایران ایران اکونا به نقل از سی نت، مدل‌های مختلف این پهپادها برای حمل اقلام کوچک، عکس برداری و فیلم برداری و ... قابل استفاده بوده و به راحتی با نصب یک برنامه بر روی گوشی های هوشمند کنترل می شوند.

شرکت پروت می گوید در یک سال اخیر بیش از 600 هزار پهباد را به فروش رسانده که دو مدل از آنها به نام های Rolling Spider   و  Jumping Sumoمحبوبیت خوبی داشته اند. این شرکت قصد دارد پنج مدل پهباد جدید نیز در ماه های پیش رو روانه بازار کند.

Rolling Spider    که مجهز به چرخ های بزرگ پلاستیکی نیز هست برای پرش از روی دیوارها و سقف ها قابل استفاده است. چراغ های ال ای دی این پهباد آن را به یک نگهبان مناسب هوایی برای محافظت از محیط های مختلف نیز مبدل می کند. قرار است مدل جدیدتر Rolling Spider    توانایی حمل بار هم داشته باشد.

همچنین Airboe Night هم یکی دیگر از پهپادهای جدید شرکت پروت است که در سه مدل و با حداقل قیمت 99 دلار عرضه خواهد شد. قیمت مدل پیشرفته تر این محصول 129 دلار است.

Hydrofoil پهپاد دیگری است که هم بر روی آب و هم در هوا قادر به حرکت است و البته برای حرکت در آب باید یک بخش اضافه به زیر آن الصاق شود. Hydrofoil در هر ساعت 10 کیلومتر را بر روی آب می پیماید و قیمت آن 179 دلار است.

مدل مسابقه ای پهپاد پروت که از موتور قوی تری برخوردار است می تواند با سرعت 13 کیلومتر در ساعت جابجا شود و 189 دلار قیمت دارد. عمر باتری های این پهپادها بین 7 تا 9 دقیقه در نوسان است، اما مدل مسابقه ای آن عمر باتری بیشتری دارد که به 20 دقیقه در هر بار شارژ می رسد. دقت تصاویر ویدیویی و عکس های این پهبادها 640 در480 پیکسل است.http://iranecona.com/40021/استقبال-خوب-مردم-از-پهپادهای-خانگی
منبع خبر :