کد خبر : ۶۸۵۲۱ - یکشنبه , ۰۵ / دی / ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
در برنامه ششم توسعه
ایجاد هر گونه منطقه آزاد و ویژه اقتصادی جدید منوط به تصویب مجلس شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در لایحه برنامه ششم توسعه مقرر کردند ایجاد هر گونه منطقه آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی جدید ، منوط به تصویب مجلس و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز برای استقرار واحدهای تولیدی است.

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، ماده 27 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به مجب مصوبه مجلس، ایجاد هر گونه منطقه آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی جدید منوط به تصویب مجلس و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز برای استقرار واحدهای تولیدی، اخذ مجوز مورد نیاز از قبیل تأییدیه زیست‌محیطی، نظامی و امنیتی با رعایت قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری صنعتی مصوب 7 شهریورماه 1372 و قانون چگونگی ایجاد مناطق ویژه اقتصادی مصوب 1384 امکان‌پذیر است.

طبق تبصره این ماده، تمامی وظایف، اختیارات، ساختار و تشکیلات با حفظ شخصیت حقوقی مستقل و رعایت ضوابط و قوانین مربوطه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی منتقل و وزیر مربوط مسئول اجرای قوانین مربوط به حوزه مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی خواهد بود.

وکلای ملت با 148 رأی موافق، 56 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از 246 نماینده حاضر در صحن علنی، ماده 27 این لایحه را مصوب کردند.http://iranecona.com/68521/ایجاد-هر-گونه-منطقه-آزاد-و-ویژه-اقتصادی-جدید-منوط-به-تصویب-مجلس-شد
منبع خبر :