کد خبر : ۶۸۵۴۹ - دوشنبه , ۰۶ / دی / ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
معاون مرکز آمار ایران خبرداد
40 هزار آمارگیر در سرشماری 95 حضور داشتند/47.4درصد سرشماری اینترنتی بود
معاون طرح‌های آماری مرکز آمار ایران گفت: 47.4 درصد از سرشماری نفوس و مسکن سال 95 به شیوه اینترنتی انجام شد.

علیرضا زاهدیان امروز در مراسم تجلیل و تقدیر از دست‌اندرکاران سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 که در مرکز همایش‌ وزارت کشور در حال برگزاری است، اظهار داشت: طراحی این سرشماری بیش از 2 سال به طور انجامید و 20 گروه کاری بررسی و آزمایش آن را برعهده داشتند.

وی با بیان اینکه 170 نفر در طراحی این سرشماری مشارکت کردند، افزود: 700 فعالیت در قالب زمانی سرشماری رصد شد.

معاون طرح‌های آماری مرکز آمار ایران با اشاره به حضور 5 هزار و 200 مدرس در سرشماری تصریح کرد: 40 هزار نفر در این سرشماری کنار هم قرار گرفتند، تا کار بزرگی رقم بخورد.

به گفته زاهدیان 52.2 درصد آمارگیران آقا و مابقی خانم بودند. همچنین 11 درصد از آمارگیران تحصیلات دیپلم، 8 درصد فوق‌دیپلم ، 64 درصد لیسانس و 15 درصد فوق‌لیسانس داشتنند. 

معاون طرح‌های آماری مرکز آمار ایران تاکید کرد: 47.4 درصد سرشماری به شکل اینترنتی انجام شد که هزینه سرشماری برای هر نفر کمتر از 0.5 دلار بود که این هزینه در اروپا 7.8 دلار بود.

وی ادامه داد: به دلیل استفاده از شیوه اینترنتی در سرشماری صرفه‌جویی 25 هزار نفری صورت گرفت.

زاهدیان با اشاره به نوآوری در سرشماری تصریح کرد: از شیوه ترکیبی تبلت،‌تلفن و اینترنت استفاده شده و کار بزرگ این بود که پرسشنامه‌های کاغذی حذف شد. در عین حال همگام سازی سامانه تبلتی و اینترنتی از دیگر مباحث مهم بود که پیشگیری‌های فنی و اطلاعاتی خاصی داشت.http://iranecona.com/68549/40-هزار-آمارگیر-در-سرشماری-95-حضور-داشتند-47.4درصد-سرشماری-اینترنتی-بود
منبع خبر :