کد خبر : ۶۸۷۱۶ - چهارشنبه , ۰۸ / دی / ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۰
نقاشی های خیره کننده جوان با ذوق چالوسی در تهران به نمایش در می آید
آغاز به کار یک نمایشگاه نقاشی به سبک آبستره در تهران
نخستین نمایشگاه انفرادی فریناز بخشی روز جمعه دهم دی ماه در گالری برسام افتتاح میشود . به این بهانه مصاحبه ای با ایشان صورت گرفت که در ذیل به تفصیل میخوانیم .

ایشان متولد سال 1367 در شهرستان چالوس از توابع استان مازندران و فارغ التحصیل مهندسی معماری در سال 1390 می باشند . او از آوان کودکی علاقه ی بسیار به نقاشی  و در این حوزه ممارست داشته ، از ۱۲ سالگی تحت آموزش استاد ارجمند حجت عیسی پور ، به صورت حرفه ای به فراگیری سبک های مرسوم نقاشی از سیاه قلم ، پاستل ، آبرنگ، گواش ... تا رنگ روغن پرداخت.

او از سال ۸۳ تا ۸۷ در پنج نمایشگاه گروهی در سبک رنگ روغن در شهرستان های ، چالوس و نوشهر و بابل شرکت داشته و به تدریس در سبک هایی که آموزش دیده بود می پرداخت تا اینکه با دنیای معماری آشنا می شود .
این هنرمند خود را سالها در بند الگو برداری از سبک های متداول در نقاشی دانسته تا زمانی که وارد دنیای معماری می شود .
این اولین نمایشگاه انفرادی آثار او در سبک آبستره می باشد .او آغاز رهایی قلم خود و پرواز در عالم رنگ و فرم را مدیون تاثیرات معماری بر روح هنری خویش می داند .
 ایشان در سبک آبستره آموزش ندیده بلکه معتقد است،  معماری فکرش را به پرواز در آورد و بند های روحش را گشود تا با ذهنی باز و جسارت تمام رنگها و احجام را و بدون قید و بند در جهت به تصویر کشیدن دنیایی ماورایی  به کار برد .
از نظر او نقاشی ، گریختن از جسم و سیر و سلوک در فراسوی خیال، در دنیای رنگ ها و احجام ، ورای زمان و مکان است .
خاص ترین شاخصه ی آثار این هنرمند، کلاژ هایی مجسمه گونه اند که آثار ایشان را از دیگر آثار آبستره ای که تا کنون دیده شده ، متمایز می سازد و حجمی بودن و بیرون زدگی بیشتر از عرف آنها نشان از تاثیرات معماری بر آثار او را دارد .

این مجسمه های براق که بیشترین نگاه ببینده را به خود جلب می نمایند ، عروجی و مارپیچ گونه اند و گویی در بستر الوان زاده شده اند ، اوج می گیرند و دوباره به زادگاهشان میان انبوه رنگ و فرم باز می گردند و بعضا با کشیده شدن تا کنار ه ها بوم حکایت از نامتناهی بودن خویش دارند .
رنگ های به کار برده شده , هم متضاد هستند هم مکمل ، هم تیره و هم روشن ، که‌ درخشش خاصی به بیننده القا می کنند و به گونه ای در اطراف کلاژ اصلی اثر به کار برده شده اند تا ، تاکید بیشتری بر آن داشته و نگاهها را جلب آن کرده و شخصیت خاصی بدان ببخشند و در نهایت ریشه هایی برجسته و همرنگ با این مجسمه ها بر روی رنگ ها سوار شده و نقش بسته و در کل اثر پخش شده اند که گویا رگ های هستند که‌  جان مجسمه ها را به رنگ های بستر خود می رسانند ،  از طرفی بخشی از رنگ زمینه بر روی کلاژ ها ریشه دوانده اند و باعث تلفیق جدایی ناپذیر دو بخش نقاشی و مجسمه شده اند .
او می گوید این سبک از نقاشی هنوز  نسبت به سطح جهانی ،  در ایران جای خود را پیدا نکرده و برای رسیدن به نقطه ی کنونی سختی های بسیاری را متحمل شده و تلاش فراوانی کرده و همچنین گله مند است از گالری ها که به  هنرمندان تازه کار اعتماد ندارند و به سختی پذیرایشان هستند .

همچنین در امر آموزش این سبک بستر سازی های مناسبی نشده و ایشان قصد دارد به زودی تجارب خود را در این سبک به دوست داران این نوع نقاشی آموزش دهد تا قدمی به سهم خود برای راه یابی بیشتر سبک آبستره به میان علاقه مندانش بردارد تا راه دشواری مه خود طی نموده را هموارتر سازد.
در آخر از شما هنر دوستان به خصوص در سبک آبستره دعوت می شود به فراسوی خیال سفر کرده و شاهد رقص رنگ ها و سر بر آوردن قله هایی درخشان در دنیای الوان باشند .

افتتاحیه: جمعه دهم دی ماه از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰
نمایشگاه تا سه شنبه چهاردهم دی ماه ادامه دارد از ساعت ۱۶ تا ۲۰
گالری برسام : خیابان ولیعصر مابین زرتشت و فاطمی ، کوچه ی پرستو ، پلاک ۲۲ ، واحد ۱ http://iranecona.com/68716/آغاز-به-کار-یک-نمایشگاه-نقاشی-به-سبک-آبستره-در-تهران
منبع خبر :