کد خبر : ۶۸۷۲۰ - پنجشنبه , ۰۹ / دی / ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۳
تکرار// توضیح بانک ملی درباره مناقصه خرید پول شمار برای شعب
 بانک ملی ایران در پی انتشار برخی مطالب درباره برگزاری مناقصه خرید 700 دستگاه اسکناس شمار خارجی، تاکید کرد «موضوع مناقصه، خرید دستگاه پولشمار تولید داخل است».

برخی رسانه ها بتازگی از برنامه بانک ملی ایران برای برگزاری مناقصه خرید و واردات 700 دستگاه اسکناس شمار خارجی خبر دادند.
بانک ملی ایران چهارشنبه این مطلب را تکذیب و در اطلاعیه ای اعلام کرد: مناقصه بانک ملی ایران به خرید دستگاه های پول شمار ایرانی برمی گردد و از شرایط الزامی این مناقصه، برخورداری از پروانه معتبر و مرتبط با تولید دستگاه اسکناس شمار تولید داخل کشور است.
در این اطلاعیه آمده است: همه دستگاه های مورد استفاده این بانک از تولیدات داخلی است. بر این اساس بانک ملی ایران به هیچ عنوان قصد خرید دستگاه خارجی را ندارد و موضوع مناقصه، خرید دستگاه پولشمار تولید داخل است.
بر پایه این اطلاعیه، فقط با توجه به اهمیت قطعه «استارت و توقف» در این دستگاه ها (که تولید داخلی ندارد و به تایید کارشناسان قوه قضاییه رسیده و در مناقصه های سایر بانک ها نیز دارای سابقه است)، در این مناقصه به وضوح به آن اشاره شده است.
روابط عمومی بانک ملی ایران تاکید کرد رسانه های منتقد این مناقصه «قطعه» مورد نظر را با «کالا» اشتباه گرفته اند و از هزاران قطعه این دستگاه ها، فقط سه قطعه مربوط به این امر می تواند خارجی باشد که سهم امتیاز آنها از مجموع امتیازهای فنی مورد ارزیابی سه تا هفت درصد است.http://iranecona.com/68720/تکرار-توضیح-بانک-ملی-درباره-مناقصه-خرید-پول-شمار-برای-شعب
منبع خبر :