کد خبر : ۶۸۷۲۵ - پنجشنبه , ۰۹ / دی / ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۶
بازدید چیت چیان از طرح در حال اجرای آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس
 وزیر نیرو به همراه استاندار و نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از پروژه آب شیرین کن 100هزار مترمکعبی بندرعباس بازدید کرد.

 مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان در حاشیه بازدید وزیر نیرو از این طرح گفت: پروژه احداث ، تملک و بهره برداری از تاسیسات آبگیر و آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی شهر بندرعباس به روش B.O.Oبا سرمایه گذاری بخش خصوصی و با ظرفیت تولید آب به میزان 100 هزار مترمکعب در روز است.
امین قصمی افزود: برای تامین این حجم، ظرفیت آبگیری به میزان 330 هزار مترمکعب در روز از دریا توسط خطوط لوله دریایی مورد نیاز است.
وی بیان داشت: اجرای پروژه آب شیرین کن یکصدهزار مترمکعبی بندرعباس در راستای رفع چالش کم آبی این شهر، بعنوان اولویت اول شرکت آب وفاضلاب هرمزگان می باشد اما مشکل اصلی، تامین منابع مالی آن است که در حال رایزنی با صندوق توسعه ملی و بانک عامل صنعت و معدن و تجارت برای دریافت تسهیلات مورد نیاز هستیم. 
این مسئول اظهارکرد: در حال حاضر این پروژه 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مجموع سرمایه گذاری آن 240 میلیون دلار است که در صورت تامین 150 میلیون دلار آن (مبلغ مصوب) از طریق صندوق توسعه ملی، 70 درصد این پروژه تامین مالی خواهد شد.
قصمی یادآورشد: همچنین باتوجه به کاهش شدید منابع آبی استان و بویژه شهر بندرعباس ، مرحله نخست این پروژه با ظرفیت 20 هزار مترمکعب در شبانه روز قرار بود تا شهریور ماه سال آینده ماه سال آینده 96 وارد مدار بهره برداری شود که با حمایت وزیر نیرو این طرح زودتر از موعد در تیرماه سال آینده به بهره برداری می رسد.http://iranecona.com/68725/بازدید-چیت-چیان-از-طرح-در-حال-اجرای-آب-شیرین-کن-100-هزار-مترمکعبی-بندرعباس
منبع خبر :