کد خبر : ۶۸۷۳۸ - جمعه , ۱۰ / دی / ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲
 مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خبرداد
تامین ٦٣ درصد گاز مورد نیاز کشور از پالایشگاه‌های پارس‎ جنوبی
 مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از فرآورش بیش از ١٠٩ میلیارد و ٤٩٦ میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه‎های شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در ٩ ماه امسال خبرداد و گفت: هم اکنون ٦٣ درصد از گاز کشور از پالایشگاه‌های پارس جنوبی تامین می‌شود.

 مسعود حسنی افزود: این میزان فرآورش گاز نسبت به مدت مشابه پارسال، 22.7 درصد افزایش نشان می‎دهد.
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه بیش از ٨٧ میلیارد و ٦١٠ میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی شیرین‌سازی شده است.
حسنی اعلام کرد: در ٩ ماه امسال بیش از ١٤١ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌های شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شده که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ١٦ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به نقش مهم مجتمع گازی پارس جنوبی در تولید محصولات جانبی افزود: از ابتدای سال تا پایان آذرماه بیش از ٣٥٦ هزار تن گوگرد در این مجتمع تولید شده است. 
پارس جنوبی بزرگترین میدان گازی، ٩ هزار و ٧٠٠ کیلومتر مربع مساحت دارد که سه هزار و ٧٠٠ کیلومتر مربع آن در ایران قرار دارد.
این میدان گازی با دارا بودن 14.2 تریلیون مترمکعب ذخیره گاز، هشت درصد ذخایر گازی جهان را در خود جای داده است.http://iranecona.com/68738/تامین-٦٣-درصد-گاز-مورد-نیاز-کشور-از-پالایشگاه‌های-پارس‎-جنوبی
منبع خبر :