کد خبر : ۶۸۷۸۸ - شنبه , ۱۱ / دی / ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷
قالیباف اصل :
غيرمنطقي بودن خروج تامین‌سرمایه‌ها از نظارت بورس
مدیرعامل شرکت بورس با غیرمنطقی خواندن تغییر راهبری شرکت‌های تامین‌سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری از سازمان بورس به بانک مرکزی گفت: مطابق قانون، نهاد ناظر این موسسات سازمان بورس است.

حسن قالیباف‌اصل در خصوص موضوعات مطرح‌شده در بند ۴ ماده ۱۵ لایحه برنامه ششم توسعه مبنی برخروج تامین‌سرمایه‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری از نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس این لایحه قرار است صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های تامین‌سرمایه تحت نظارت  بانک مرکزی قرار گیرند که البته، این موضوع در برنامه ششم توسعه مطرح شده و صرفا یک پیشنهاد بوده است.

مدیرعامل شرکت بورس افزود: نکته قابل توجه این است که طبق قانون بازار سرمایه که مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۸۴ است، این موسسات و افراد حقوقی باید مجوز خود را از سازمان بورس گرفته و زیر نظر این سازمان فعالیت خود را آغاز کنند؛ بنابراین، به استناد این ماده قانونی نهاد ناظر این موسسات سازمان بورس و اوراق بهادار بوده و خواهد بود.

وی تصریح کرد: بعید می‌دانم چنین اتفاقی رخ دهد؛ چراکه به لحاظ منطقی، امکان چنین اتفاقی وجود ندارد.http://iranecona.com/68788/غيرمنطقي-بودن-خروج-تامین‌سرمایه‌ها-از-نظارت-بورس
منبع خبر :