کد خبر : ۷۴۵۲۹ - یکشنبه , ۲۸ / خرداد / ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
روسیه، آذربایجان و ایران توسعه کریدور شمال-جنوب را بررسی کردند
نشست سه جانبه راه آهن کشورهای روسیه، آذربایجان و ایران با هدف توسعه کریدور شمال ـ جنوب در باکو برگزار شد.

به گزارش ايران اكونا به نقل از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، نشست سه‌جانبه راه‌آهن کشورهای روسیه، آذربایجان و ایران، با هدف سازمان‌دهی حمل‌ونقل کالا در چهارچوب کریدور حمل‌ونقلی شمال ـ جنوب از طریق قلمروی جمهوری آذربایجان و توسعه ظرفیت ترانزیت پایانه مرزی آستارا در آذربایجان برگزار شد.

شرکت کنندگان در این نشست بر توسعه مسیر کریدور حمل‌ونقل بین المللی شمال-جنوب از طریق قلمروی جمهوری آذربایجان با مشارکت سه کشور مربوطه توافق و بر علاقه مندی خود برای تداوم همکاری حمل و نقل کالا، خدمات فورواردینگ، ترنس شیپمنت کالا و انبارداری در قلمروی آذربایجان و ایران تأکید کردند.

سه کشور شرکت کننده در این نشست بر ضرورت گردش بار در مسیرهای ایران (بندرعباس ـ قزوین ـ آستارا)، آذربایجان (آستارا ـ یالاما) و فدراسیون روسیه (سامور ـ مسکو، سامور ـ بوسلوسکایا، سامور ـ کراسنوی، سامور ـ پوسین و سامور ـ پچوری ـ پسکووسکیه) تأکید کردند.

در این نشست مقرر شد تا فوروآردرهای عمده کالا، شرکت های حمل‌ونقلی، صاحبان کالا و شرکت‌های لجستیکی را در مسیرهای فوق درگیر کنند.

یادآور می شود مذاکره‌ای نیز در جهت ایجاد گروه هماهنگی با هدف توسعه کریدور شمال ـ جنوب در آینده ای نزدیک بین راه آهن سه کشور برگزار خواهد شد.http://iranecona.com/74529/روسیه،-آذربایجان-و-ایران-توسعه-کریدور-شمال-جنوب-را-بررسی-کردند
منبع خبر :