کد خبر : ۷۸۹۶۴ - سه شنبه , ۰۹ / آبان / ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
رتبه نخست بانک سپه در کمک به توسعه بخش صنعت استان کرمان
مدیر شعب منطقه‌ کرمان گفت: بانک سپه در راستای همسویی با سیاست‌های اقتصادی دولت جزو بانک‌های پیشتاز در کمک به رفع موانع تولید و اولین بانک در پرداخت تسهیلات به بخش صنعت در این استان است.

به گزارش ایران اکونا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: محمدرضا خضری‌پور با بیان مطلب فوق، افزود: 71 درصد تسهیلات اعطایی از محل منابع بانک سپه در استان کرمان تا پایان شهریورماه سال جاری به بخش‌های مولد اختصاص یافت که در مقایسه با سال گذشته بیش از 16درصد رشد داشته است.
وی افزود: مانده تسهیلات اعطا شده مربوط به بخش‌های مولد کشاورزی، رقمی معادل دو هزار و 424 میلیارد ریال و صنعت و معدن، رقمی برابر با یک هزار و 895 میلیارد ریال بوده همچنین مابقی تسهیلات اعطایی با رقمی بالغ بر یک هزار و 295 میلیارد ریال بخش مسکن و ساختمان، یک هزار و 49 میلیارد ریال بخش بازرگانی، یک هزار و 171 میلیارد ریال بخش خدمات و 114 میلیارد ریال بخش صادرات و واردات را پوشش داده است.
مدیر شعب منطقه کرمان در تکمیل گزارش خود از عملکرد بانک سپه استان کرمان در امور اعتباری، مجموع تسهیلات پرداخت شده منتهی به شش‌ ماه نخست سال 96، در رابطه با بنگاه‌های زودبازده را 704 میلیارد ریال، تسهیلات پرداختی به تعاونی‌های مرغداری، پرواربندی و گاو شیری، 12 میلیارد ریال، در حوزه‌ مشاغل خانگی 7 میلیارد ریال و در ارتباط با اشتغال‌زایی را 131 میلیارد ریال اعلام کرد.
خضری‌پور تسهیلات خوداشتغالی پرداخت شده جهت معرفی شدگان از طرف کمیته‌ امداد را رقمی نزدیک به 25 میلیارد ریال و تسهیلات پرداختی به معرفی شدگان بهزیستی را طی دو سال اخیر در مجموع افزون بر 18 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی همچنین تسهیلات پرداخت شده‌ این بانک از محل منابع صندوق توسعه‌ ملی تا کنون را رقمی معادل 689 میلیارد ریال که به 137 واحد اقتصادی تخصیص یافته اعلام کرد و افزود: تسهیلات اعطایی بانک سپه از این محل در بخش کشاورزی رقمی افزون بر 634 میلیارد ریال، در بخش صنعت بالغ بر 28 میلیارد ریال و در بخش گردشگری 27 میلیارد ریال را شامل می‌شود.
 
* حمایت وسیع از آسیب دیدگان بلایای طبیعی استان کرمان
مدیر شعب منطقه‌ کرمان گفت: بانک سپه به هنگام بروز بلایای طبیعی همواره در کنار مردم استان کرمان بوده و با اعطای تسهیلات متناسب با آثار این بلایا به حمایت از آسیب دیدگان پرداخته است.
وی ضمن اشاره به حادثه‌خیز بودن این استان از تخصیص مبلغ 495 میلیارد ریال از محل بودجه‌ حوادث قهری برای سیل‌زدگان استان در سال جاری خبر داد و افزود: بانک‌سپه منتهی به پایان شهریور 96 در ارتباط با سیل را بالغ بر 61 میلیارد ریال، زلزله‌ی بم، 723 میلیارد ریال و جهت اصناف بم 2 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
 
* بیش از دوهزار نفر از زوج‌های کرمانی وام ازدواج خود را از بانک سپه دریافت کردند
خضری‌پور گفت: بانک سپه در استان کرمان با پرداخت بالغ بر 181 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه‌ی ازدواج در سال 95 و همچنین با پرداخت افزون بر 238 میلیارد ریال در شش‌ماه نخست سال جاری یاری‌ گر زوج‌های جوان کرمانی برای آغاز زندگی مشترکشان بوده است که از این مبلغ بیش از 217 میلیارد ریال در قالب طرح ضربتی ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است.
وی یاد آورشد: بانک سپه در قالب طرح ضربتی اعطای وام ازدواج طی دو هفته، کلیه‌ متقاضیان تعیین تکلیف کرده و در مجموع به تعداد دو هزارو 174 نفر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرد.
 
* همکاری با دولت در مسیر تحقق اهداف کلان اقتصادی و رفع موانع تولید
مدیرشعب منطقه‌ کرمان با ارائه‌ گزارشی از عملکرد بانک سپه در رابطه با حمایت از راه‌اندازی و توسعه‌ طرح‌های مختلف تولیدی و صنعتی استان، از کسب رتبه نخست تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت در پایان مهرماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: بانک سپه تا سال 96 با پرداخت 538 میلیارد و 705 میلیون ریال تسهیلات به 56 طرح از طرح‌های معرفی شده از طریق کارگروه رفع موانع تولید به این بانک، نقش مؤثری را در راستای حمایت از سیاست‌های اقتصادی دولت در استان کرمان ایفا کرده است.
 
* بانک سپه مهم‌ترین حامی سلامت مردم استان 
خضری‌پور ضمن تأکید بر حمایت بانک سپه از بخش خصوصی فعال در حوزه‌ سلامت گفت: بانک سپه در استان کرمان از طریق اعطای بیش از 160میلیارد ریال تسهیلات، مسیر دستیابی به امکانات و تجهیزات درمانی و بیمارستانی اهالی دیار کریمان را از رهگذر تأسیس و تجهیز مراکز درمانی پیشرفته‌ متعددی همچون بیمارستان آرمین، کلینیک دوازده امام، کلینیک نیمه‌ شعبان، کلینیک احسان و توسعه‌ی بیمارستان نوریه و راضیه‌ فیروز تسهیل کرده است. 
 
* تجارب ارزنده‌ بانک سپه عاملی برای پیشتازی در خدمات ارزی
مدیرشعب منطقه کرمان، رفع تحریم‌های بانک سپه را دارای اهمیت زیادی توصیف کرد و با یادآوری سهم قابل توجه بانک سپه در مراودات ارزی کشور و فعالین اقتصادی و بازرگانی تا قبل از تحریم‌های سال‌های اخیر اعلام کرد: بانک سپه در استان کرمان با تکیه بر تجارب ارزنده‌ خود و نیروی کارشناسی خبره آمادگی ارتقای سطح خدمات ارزی به مشتریان را به سرعت و در سطح بالایی، مطابق با شرایط حاصل از رفع تحریم‌ها افزایش داده و در این رابطه خدمات مطلوبی را به مردم ارائه می‌دهد.
وی در ادامه ضمن اشاره به موفقیت‌های قابل توجه در رابطه با رشد چشم‌گیر صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی در منطقه‌ کرمان و تأکید بر ضرورت ادامه این مسیر، با استناد به آمار، صدور حوالجات ارزی را در سال 95 به ارزش افزون بر 11 میلیون و 228 هزار دلار و حوالجات وارده را بالغ بر 1 میلیون و 258 هزار دلار اعلام کرد.
خضری‌پور همچنین از تحقق رقمی معادل 6 میلیون و 157 هزار ‌دلار در صدور حوالجات ارزی و محقق شدن رقمی برابر با 19 میلیون و 729 هزار دلار در بخش حوالجات وارده در شش‌ ماه نخست سال جاری خبر داد و این روند را نشان‌ دهنده حرکت رو به رشد مثبت و مؤثر واحد ارزی کرمان اعلام و نسبت به استمرار این روند اظهار خوش‌ بینی کرد.
 
*دستیابی به بالاترین امتیاز کارنامه‌ جامع ارزیابی عملکرد
مدیرشعب منطقه‌ کرمان با اشاره به رشد مثبت سپرده‌های منطقه‌ کرمان و کاهش قابل توجه مطالبات غیر جاری، کسب رتبه‌ نخست این منطقه در بین مناطق 10 گانه‌ ناحیه‌ سه از نظر درصد رشد سپرده‌های مؤثر، با رشدی معادل 27.8 درصد در پایان مهرماه سال جاری همچنین دستیابی به بالاترین امتیاز کارنامه‌ جامع ارزیابی عملکرد در بین مناطق ناحیه‌ سه و در همین ارتباط کسب رتبه‌ چهارم در سطح کشور را نوید بخش خیز استان کرمان برای قرارگرفتن در جایگاهی متناسب با ظرفیت‌های خود می‌داند.
وی این موفقیت را حاصل تلاش، درایت، وفاق و همدلی موجود بین همکاران خود در راستای هم‌افزایی و بهره‌ وری مناسب برای حرکت با شتاب بیشتر به سوی اهداف عالی بانک در سطح منطقه عنوان کرد و ضمن تأکید بر اهمیت منابع انسانی و نقش برجسته‌ پرسنل در پیشرفت امور، جانشین‌ پروری و عرصه دادن به همکاران جوان و مستعد منطقه به تعصی از رهنمودهای مدیر عامل بانک دانست و تأکید کرد که در این راستا اقدامات مطلوبی انجام شده و در دست اقدام است. http://iranecona.com/78964/رتبه-نخست-بانک-سپه-در-کمک-به-توسعه-بخش-صنعت-استان-کرمان
منبع خبر :