کد خبر : ۷۹۱۵۱ - دوشنبه , ۱۵ / آبان / ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
ریزش ۶۱ واحدی بازار سرمایه
در سومین روز معاملات تالار شیشه‌ای در این هفته شاخص کل ۶۱ واحد افت کرد و قیمت سهم‌ها در تعداد زیادی از گروه‌ها روند رو به کاهشی را تجربه کردند.

 امروز دوشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۶۱ واحد افت کرد و به رقم ۸۷ هزار ۸۴۳ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با افت ۳۶ واحد تا رقم ۱۷ هزار و ۵۷۹ پایین آمد.

علاوه بر این شاخص آزاد شناور با افت ۴۹ واحد تا رقم ۹۴ هزار و ۷۴۰ پایین رفت و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۲۶ و ۲۲۱ واحد افت کردند.

از جمله نمادهای تاثیرگذار روی دماسنج بازار سرمایه می‌توان به ماشین‌سازی اراک، ملی صنایع مس ایران و شرکت ارتباطات سیار ایران نام برد که هر یک به ترتیب ۴۹، ۴۶ و ۳۸ واحد تاثیر کاهنده روی دماسنج بازار داشتند. در طرف مقابل، بانک ملت، پتروشیمی جم و گروه مپنا هر یک به ترتیب ۴۵، ۴۴ و ۳۵ واحد تاثیر افزاینده روی دماسنج بازار داشتند.

در داد و ستدهای سومین روز تالار شیشه‌ای ارزش معاملات به رقم ۱۲۶ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۵۴۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۳ هزار و ۹۰۹ نوبت داد و ستد بود.

امروز روند قیمتی در اکثر گروه‌ها رو به کاهش بود و تعداد زیادی از نمادهای خودرویی و فلزی در قیمت پایانی روند رو به کاهشی را تجربه کردند.

آیفکس نیز امروز حدود ۴ واحد افت کرد و به رقم ۹۶۸ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۹۶ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۵۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۱ هزار و ۹۴ نوبت داد و ستد بود.http://iranecona.com/79151/ریزش-۶۱-واحدی-بازار-سرمایه
منبع خبر :