کد خبر : ۸۱۰۴۱ - سه شنبه , ۲۶ / دی / ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۶
یک طراح لباس
طراحان لباس از از پرداختن به لاکچری و سلبریتی‌ها بپرهیزند
در ششمین همایش سالانه طراحان و تولیدکنندگان مدولباس فعالان این عرصه به بیان نظرات، انتقادات و راهکارهای خود برای بهبود وضعیت مدولباس کشور پرداختند.

 ششمین همایش سالانه طراحان و تولیدکنندگان مدولباس با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مدولباس کشور و جمعی از طراحان و تولیدکنندگان لباس در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

در این همایش شاهرخ جعفری مدیرعامل برند پوشاک «سله‌بون» گفت: ما تولیدکنندگان لباس طی 7 سال گذشته احساس نیاز مبرمی به بهره‌گیری از طراحان و دانشگاهیان در زمینه طراحی لباس داشته‌ایم و بدون وجود آنها حرفی برای گفتن نداریم؛ در گذشته برای تولید لباس صرفاً به ملک و و تجهیزات بسنده می‌شد اما امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که بی‌توجهی به طراحان لباس موجب محو واحدهای تولیدی می‌شود.

وی با بیان این‌که اساتید دانشگاهی مدولباس با وجود تمام کاستی‌ها در سطح عالی به فعالیت می‌پردازند، افزود: طراحان در سال‌های آینده حضور پررنگ‌تری در واحدهای تولیدی خواهند داشت اما واحدهای تولیدی نمی‌دانند که چگونه می‌توانند با طراحان لباس رابطه برقرار کنند بنابراین در این زمینه باید پل‌های ارتباطی ایجاد شود و یکی از مهم‌ترین راه‌های برقراری این ارتباط فضای مجازی است. همچنین در قالب برگزاری این همایش‌ها و حتی دیدارهای ساده می‌توانیم به این مقصود دست یابیم.

جعفری ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر درب واحدهای تولیدی به‌روی طراحان لباس بسته است؛ احتمالاً تولید کنندگان از افشای رمز و رازهای کار خود هراس دارند اما به‌ضرس قاطع می‌گویم که رابطه با طراحان برای ما بسیار خوب بوده است.

وی با اشاره به وجود دو معضل در عرصه مدولباس تأکید کرد: اولین معضل در وزارت صنعت است که مسئولین این نهاد برای انتخاب برندهای برتر خارجی جهت واردات مشکل دارند و معضل دیگر برای مردم است که برندها را نمی‌شناسند؛ یک مصرف‌کننده لباس باید از اصل‌بودن برندی که خریداری می‌کند مطمئن باشد؛ در این زمینه جامعه طراحان، دانشگاهیان و فعالان این عرصه که دارای صفحات پرمخاطب در فضای مجازی هستند می‌توانند اطلاع‌رسانی کنند.

در ادامه محمدرضا ملک‌شاهی تولیدکننده برتر لباس گفت: تعداد بسیار کمی از طراحان لباس وارد عرصه تولید شدند اما به‌خصوص در صنعت تولید مانتو با وجود تمام کمبودها بسیار موفق عمل کردند.

وی با ابراز این‌که طراحان زن در عرصه مدولباس بسیار خوب عمل کردند گفت: خانم‌ها طرح‌های بی‌نظیری را ارائه می‌کنند اما در حال حاضر طراحی لباس منحصر به خانم‌ها شده است و ما باید در این زمینه از وجود آقایان هم بهره‌مند شویم.

در ادامه غزال بهمنی از طراحان برجسته مدولباس گفت: به فعالان عرصه مدولباس توصیه می‌کنم رابطه خود را به‌صورت تنگاتنگ با کارگروه ساماندهی مدولباس حفظ کنند؛ از طراحان و مزون‌داران خواهش می‌کنم از کوچک‌کردن مجموعه خود و پرداختن به لاکچری و سلبریتی‌ها بپرهیزند.

وی با اظهار این‌که محدودشدن به چند بازیگر معروف به هیچ وجه خوشایند نیست، گفت: اجازه بدهید طرح‌ها در سطح وسیعی تولید شوند تا لباس ایرانی در همه‌جای دنیا شناخته‌شده باشد. چرا تولید ما منحصر به چند بازیگر شود؟ این تولید ماست که ارزش دارد نه پرداختن به سلبریتی‌ها.http://iranecona.com/81041/طراحان-لباس-از-از-پرداختن-به-لاکچری-و-سلبریتی‌ها-بپرهیزند
منبع خبر :