کد خبر : ۸۱۸۳۲ - سه شنبه , ۲۴ / بهمن / ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
حوزه دریایی کشور استراتژی منسجمی ندارد
معاون امور دریایی سازمان بنادر با اعلام این‌که استراتژی منسجمی در حوزه دریایی کشور نداریم، گفت: پایین بودن سطح رفاه و نبود زیرساخت‌ها باعث شده در مکران به توسعه پایدار دست نیابیم.

هادی حق شناس در بیست و پنجمین همایش ارگان‌های دریایی اظهار کرد:‌ جمعیت ایران در 40 سال اخیر 2.5 برابر شده در حالی که جمعیت در سواحل کشورهای همسایه 6 برابر شده است.

وی با بیان این‌که تاکنون از سواحل مکران به خوبی استفاده نکرده‌ایم به سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری سازمان بنادر و دریانوردی در این منطقه اشاره و تصریح کرد: پایین بودن سطح رفاه و نبود زیرساخت‌ها باعث شده در مکران به توسعه پایدار دست نیابیم.

وی افزود: در بیست و چهار همایش گذشته عناوین محیط زیست، توسعه ناوگان،‌تسهیل مقررات، سرمایه‌گذاری، وام، بانک،‌شیلات،‌دزدی دریایی، گردشگری، مناطق آزاد و ... برگزار شده است.

وی فقدان ضمانت برای اجرای قطعنامه‌ها را از نقاط ضعف همایش ارگان‌های دریایی اعلام کرد و گفت: لازم است در این رابطه نهادسازی صورت گیرد،‌استراتژی منسجمی در عرصه دریایی نداریم و به همین دلیل از ظرفیت این بخش به خوبی استفاده نمی‌شود.

 معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر این‌که در بخش دریایی هدف مشخص نداریم افزود:‌ پیشنهاد می‌شود نهاد فراگیر برای تحقق اقتصاد دریا محور در ذیل شورای اقتصاد ایجاد شود.http://iranecona.com/81832/حوزه-دریایی-کشور-استراتژی-منسجمی-ندارد
منبع خبر :