کد خبر : ۸۷۶۴۹ - پنجشنبه , ۱۹ / مهر / ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس:
واقعی شدن نرخ ارز راهکار برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: راهکار اصلی برون رفت از مشکلات اقتصادی، ارز واقعی به شمار می‌رود.

حمید فولادگر  اظهار داشت: یکی از عرصه‌های حمایت از تولید ملی کارخانجات لوازم خانگی بوده که باید در راستای توسعه این واحدها اقدام شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه توانمندی مطلوبی در حوزه دانش‌بنیان در سطح کشور وجود داشته که از این ظرفیت می‌توان در زمینه توسعه تولیدات داخلی و ارتقاء کیفیت محصولات مورد استفاده قرار داد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فضای اقتصادی کشور در چند ماه اخیر و به سبب افزایش نرخ ارز آشفته شده و تهدیدات جدی برای بازار اقتصادی به وجود آورده که باید از این تهدیدات به فرصت‌ها دست یابیم.

فولادگر ادامه داد: یکی از راهکارهای حل مشکلات اقتصادی کشور ارز واقعی بوده که باید مدنظر باشد تا شاهد رونق تولیدی و اقتصادی در سطح کشور و همچنین حل معضل بیکاری باشیم.

وی با اشاره به اهمیت توجه به صادرات عنوان کرد: دولت در راستای توسعه صادرات 1400 قلم کالا ممنوع‌الورود کرده و خوشبختانه با اقدامات لازم جاذبه صادراتی ایجاد شده است.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44قانون اساسی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: محدودیت ایجاد شده در زمینه تولیدات داخلی باید به فرصت و پیشرفت تبدیل شود و از ظرفیت جوانان در این مورد استفاده شود.

فولادگر گفت:  به سبب مشکلات مالی متاسفانه پتروشیمی و برخی مواد اولیه سهمیه‌بندی شده‌اند که امیدواریم شرایط اقتصادی با تعامل بین دستگاه‌ها و همراهی مردمی مطلوب شود.

وی بر حمایت از زنجیره تولید تاکید جدی کرد.http://iranecona.com/87649/واقعی-شدن-نرخ-ارز-راهکار-برون‌رفت-از-مشکلات-اقتصادی-است
منبع خبر :